Korzystanie z energii słonecznej ma wiele zalet. Przede wszystkim jest przyjazne środowisku, co w dobie walki ze zmianami klimatycznymi jest bardzo ważne. Jest także opłacalne, czego znakomitym przykładem jest wykorzystanie promieni słonecznych. Na dodatkową atrakcyjność fotowoltaiki wpływa też możliwość otrzymania dofinansowania.

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego to inwestycja wynosząca nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku firm może ona sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto więc pomyśleć o jej zabezpieczeniu.

O ile panele fotowoltaiczne są odporne i nie wymagają zbytniej uwagi właściciela, to mogą na nie działać czynniki zewnętrzne powodujące uszkodzenia mechaniczne. Dlatego najprościej jest ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną wraz z nieruchomością, na przykład w ramach zwykłej polisy mieszkaniowej.

Ochrona ubezpieczenia

Ubezpieczenie nie uchroni nas przed zniszczeniami instalacji, ale da nam zabezpieczenie finansowe przed szkodami bezpośrednimi. Mogą to być zniszczenia spowodowane przez zdarzenia losowe. Do takich zdarzeń zaliczamy między innymi powódź, upadek drzewa, huragan czy trąbę powietrzną. Szkody mogą spowodować także osoby trzecie poprzez dewastację, kradzież z włamaniem, a czasami niestety wandalizm.

Dodatkowym elementem, który może zostać ubezpieczony jest brak prądu. W takim przypadku możemy się spodziewać zabezpieczenia finansowego na wypadek strat spowodowanych przez przestój uszkodzonej instalacji.

Dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Dla domu

Fotowoltaika dla domu

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy