Fotowoltaika to obecnie branża, który bardzo szybko się rozwija. Trudno się dziwić, ponieważ pozyskiwanie energii ze słońca ma wiele zalet, a dodatkowo instalacja paneli pv jest teraz usługą ogólnodostępną. Może z niej skorzystać każdy, kto ma techniczną możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu budynku czy na ziemi. Możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za prąd i sprawny montaż paneli pv przez wyspecjalizowane w tym firmy, zachęca do zainteresowania się ta usługą.

Jakie są korzyści z instalacji fotowoltaicznej?

Niższe rachunki za prąd

Obecnie zainstalowanie paneli słonecznych to jeden z niewielu sposobów na stałe zmniejszenie rachunków za prąd, nawet o 90%. Tym bardziej, iż ceny prądu cały czas rosną, a koszt montażu paneli fotowoltaicznych spada. Instalacja takiego rozwiązania może okazać się udaną inwestycją na lataZobacz, ile możesz zaoszczędzić już w pierwszym roku działania paneli. Skorzystaj bezpłatnie z naszego kalkulatora

Sprzedaż nadwyżek prądu do sieci

Co w sytuacji, gdy wyprodukujemy więcej prądu niż potrzebujemy? Naszą instalację fotowoltaiczną możemy podłączyć do sieci elektroenergetycznej i w ten sposób oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii. Na czym to dokładnie polega? Do sieci przekazujemy wyprodukowane nadwyżki energii, które później, gdy mamy większe zapotrzebowanie możemy odebrać. Zdarza się to szczególnie w miesiącach, gdzie słońce nie jest tak intensywne i produkcja energii jest ograniczona poprzez warunki naturalne. Oczywiście płacimy za „przechowanie” takiej energii, dlatego możemy odebrać 80 lub 70% wcześniej przekazanego prądu, w zależności od mocy naszej instalacji.

Bezobsługowy system i długa żywotność instalacji fotowoltaicznej

Cechą instalacji fotowoltaicznej, która jest ważna dla właścicieli domów jednorodzinnych jest jej bezobsługowość. Po montażu nie będziemy musieli w żaden sposób ingerować w sieć, ponieważ proces wyprodukowania prądu, jak i jego przesłanie nie wymaga od nas już zaangażowania. Oczywiście, o panele warto dbać, aby produkowały jak najwięcej energii. Mycie paneli fotowoltaicznych warto przeprowadzić wtedy, kiedy są brudne. Zabrudzenie modułów może zmniejszyć ich efektywność o około 5%, zaś w skrajnych przypadkach nawet o 20%.

Panele fotowoltaiczne – ekologiczne rozwiązanie

Oczywiście oszczędność na rachunkach za prąd to główny argument przy montażu paneli pv. Jednak warto pamiętać, że fotowoltaika to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań. Korzystając z instalacji nie emitujemy jakichkolwiek zanieczyszczeń i dbamy o środowisko naturalne.

Chcesz otrzymać wycenę paneli fotowoltaicznych?
Napisz do nas

Dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Dla domu

Fotowoltaika dla domu

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy