Czy program „Mój Prąd” działa w czasie koronawirusa? Czy dotacje na panele fotowoltaiczne i pozostałe elementy instalacji są przyznawane regularnie? Tego i jeszcze więcej dowiesz się z tego artykułu!

Dotacja z rządowego programu „Mój Prąd” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem właścicieli domów, którzy zdecydowali się zainwestować w źródło czystej energii. Chętnych na otrzymanie 5000 zł dotacji jest obecnie wielu, co potwierdzają statystyki. Pomimo tego, że obecnie Polacy składają ok. 300 wniosków o dofinansowanie dziennie, to do rozdysponowania nadal pozostało ok. 829 154 624 zł. Nie ma zatem powodu do zmartwień, bo pieniędzy na pewno wystarczy dla wszystkich tych, którzy są w trakcie montażu bądź załatwiają formalności związane ze swoją instalacją fotowoltaiczną.

Jak jednak wygląda sprawa dotacji w obliczu obostrzeń związanych z koronawirusem? Wnioski nadal są rozpatrywane, chociaż właściciele instalacji mogą je składać jedynie w formie on-line. Autoryzowani partnerzy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogą składać wnioski również w formie papierowej, jednak nie jest to polecana forma wnioskowania o dotację na panele fotowoltaiczne.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać dotację 5000 zł na fotowoltaikę?

  • zakupić instalację fotowoltaiczną oraz zamontować na budynku lub gruncie przy domu mieszkalnym;
  • być właścicielem nieruchomości, na której dokonano instalacji;
  • być stroną umowy z lokalnym dystrybutorem energii elektrycznej;
  • złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami.

Te proste kroki mogą zapewnić Ci instalację fotowoltaiczną z dotacją 5000 zł!

Dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Dla domu

Fotowoltaika dla domu

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy