We Francji przeprowadzono badania na temat pionowej agrofotowoltaiki. Ich wyniki pokazały, że obecność paneli wpływa pozytywnie na jakość uprawianych roślin oraz wzrost plonów – analizowane uprawy były większe i charakteryzowały się m.in. wyższą zawartością białka.

Badania zostały przeprowadzone przez francuskie przedsiebiorstwo chemiczne TotalEnergies we współpracy z Dijon Cereales, Next2Sun i firmą konsultingową Agrosolutions. Wyniki z trzech różnych lokalizacji pokazały, że obecność fotowoltaiki wpłynęła pozytywnie na jakość roślin.

Zasadność połączenia fotowoltaiki z rolnictwem potwierdzają również badacze z Niemiec. Ich zdaniem pionowe instalacje mogą mieć korzystny wpływ na stabilizację krajowej sieci energetycznej, umożliwiając jednocześnie większą integrację z działalnością rolniczą niż w przypadku konwencjonalnych naziemnych elektrowni fotowoltaicznych.

Coraz częściej okazuje się, że instalacje fotowoltaiczne nie tylko zmniejszają rachunki za prąd – wpływają one korzystnie na różne aspekty naszego życia.

Dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Dla domu

Fotowoltaika dla domu

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy