Polska stawia na zieloną energię, co potwierdza nowa strategia energetyczna kraju. Do 2030 roku planowane jest zwiększenie mocy elektrowni fotowoltaicznych do 29,3 GW, a także rozbudowa elektrowni wiatrowych, biogazowni i elektrowni wodnych. Wsparcie tych ambitnych celów zapewnią liczne programy dotacyjne.

Minister Hennig-Kloska ogłosiła wprowadzenie programu Moja Elektrownia Wiatrowa z budżetem 400 mln zł, mającego na celu dofinansowanie inwestycji w domowe elektrownie wiatrowe i magazyny energii.

Wszyscy czekamy na nową edycję programu Mój Prąd, która wg zapowiedzi ma skupić się na wsparciu dla prosumentów inwestujących w domowe baterie. A od przyszłego roku magazyny energii mają zostać oficjalnie dodane do katalogu produktów objętych podatkową ulgą termomodernizacyjną.

Od kwietnia br. zmiany czekają Program Czyste Powietrze. Dofinansowanie do pomp ciepła wzrośnie i będzie zależeć od jakości urządzenia oraz wielkości gospodarstwa domowego.

Energia dla Wsi to kolejny program, który z budżetem zwiększonym do 3 mld zł, ma wspierać OZE na terenach wiejskich, oferując dofinansowanie na przydomowe wiatraki i magazyny energii.

Rozwój elektromobilności zostanie wsparty przez dwa nowe programy: dofinansowanie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych oraz wsparcie budowy stacji ładowania dla transportu ciężkiego, z ogólnym budżetem 3 mld zł.

Kogeneracja dla energetyki i przemysłu to z kolei program, który otrzyma dodatkowe 1,5 mld zł na wsparcie budowy lub przebudowy instalacji wytwórczych, promując wykorzystanie ciepła odpadowego, energii odnawialnej i paliw gazowych

Powyższe inicjatywy pokazują, że Polska poważnie podchodzi do transformacji energetycznej, stawiając na zrównoważony rozwój i inwestycje w odnawialne źródła energii. A my w Alians OZE pomagamy dobrać program dotacyjny do potrzeb Klienta i bierzemy na siebie wszystkie formalności. Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz