Gaz

Nasza oferta produktów gazowych

Alians oferuje produkty gazowe dopasowane do wszystkich grup odbiorców korzystających z taryf powyżej W-3.6.

Nasze produkty są tak skonstruowane, że zapewniają indywidualne, a zarazem najlepsze parametry dla optymalnych kosztów zużycia paliwa gazowego.

Każda z taryf jest idealnie dopasowana do wymagań klientów z danej grupy i umożliwia nam zaoferowanie dodatkowych benefitów, jak np. możliwość zamrożenia ceny, czy też korzystne marże dla partnerów handlowych.

Produkt Kupuj Zgodnie z Trendem (KZT)

Kupuj Zgodnie Trendem (KZT) jest jednym z oferowanych przez nas produktów gazowych i jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem, umożliwiającym zakup gazu po bardzo atrakcyjnej w danym okresie cenie.

W odróżnieniu od produktów opartych o stałą cenę zakupu gazu, produkt KZT na bieżąco podąża za trendem zmian cen na rynku. Szczególnie ma to znaczenie w sytuacji wysokiej zmienności cen oraz dużych wzrostów i zabezpiecza przed stratą pieniędzy, jeżeli przy wysokich cenach zostanie wybrany produkt ze stałą ceną (w tej sytuacji cena pozostaje niezmienna, nawet jeżeli ceny rynkowe bardzo się obniżą).

Ogromna zaleta produktu KZT to możliwość przejścia na ofertę ze stałą ceną, jeżeli ceny rynkowe są bardzo niskie – dzięki temu pomimo późniejszych wzrostów ceny pozostają na tym samym poziomie.

Jak wyglądają rzeczywiste korzyści produktu Kupuj Zgodnie z Trendem?

Taka sytuacja już się zdarzyła i każdy ją powinien pamiętać, oto przykład z lat 2015/2016:

 • w roku 2015 można było zakontraktować gaz na rok 2016 za około 105,00 zł/MWhw cenie stałej, albo
 • w oparciu o KZT i płacić w poszczególnych miesiącach

Główne zalety produktu KZT

 • Bardzo dobre rozwiązanie dla okresów, w których ceny są rekordowo wysokie
 • Ilość umowna jest kontraktowana po cenach rynkowych z dnia dostawy, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy oczekujemy spadków cen w przyszłych okresach
 • Jak pokazuje przykład lat 2015/2016 można odnieść duże korzyści
 • Ponadto jeśli ceny na rynku zaczną spadać w każdym momencie trwania umowy masz gwarancję zmiany rozliczania na stałą cenę !

Produkt KZT a dynamiczna zmiana cen

 • W każdej chwili trwania umowy masz gwarancję, która pozwala przejść na stałą cenę
 • W momencie, gdy ceny spadną, następnie odbiją się od dołka i znów zaczną rosnąć możesz przejść na stałą cenę i zabezpieczyć niską cenę do końca umowy
 • Jeśli masz licznik z telemetrią (od taryfy W-5) to nie ma technicznych przeszkód, abyśmy rozliczyli Cię na podstawie cen dziennych średnio ważonych

Produkt Dopasowany

Produkt Dopasowany jest kombinacją zalet oferty ze stałą ceną oraz produktu Kupuj Zgodnie z Trendem (KZT), który jest oparty o ceny dzienne na Towarowej Giełdzie Energii (TGE).

Polega on na zakupie 50% gazu w cenie stałej i 50% gazu w cenie opartej o ceny dzienne na TGE.

Umożliwia to osiągnięcie rozsądnego kompromisu pomiędzy stabilnością ceny (w przypadku nagłych jej zmian na niekorzyść) oraz dostosowaniem do bieżącej sytuacji rynkowej i zmieniających się cen gazu.

Główne zalety produktu Dopasowanego

 • Produkt Dopasowany się opłaca, szczególnie jeśli teraz są rekordowo wysokie ceny – jest wtedy duże prawdopodobieństwo, że w kolejnych miesiącach znacznie spadną i dla 50% gazu zostaną naliczone niższe stawki.
 • Jeśli nie zostanie wybrany produktu Dopasowany ale ze stałą ceną – zostanie zakontraktowany gaz w 100% po rekordowo wysokich cenach
 • Można 100% gazu zakontraktować w cenie opartej o ceny dzienne – wtedy jest to oferta Kupuj Zgodnie z Trendem (KZT)

Dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt dotyczy (wymagane):

Zgoda (wymagana):
Korzystając z formularza kontaktowego zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę zgodnie z Polityką prywatności.

Polityka prywatności