Firma East Mushrooms rozpoczęła swoją pierwszą inwestycję w panele fotowoltaiczne w 2020 roku. Z pomocą Alians OZE wykonana została kompleksowa realizacja, która pozwoli na zmniejszenie kosztów ponoszonych za energię elektryczną. Szacowany czas zwrotu tego projektu to około 5 lat, ale dzięki dodatkowym czynnikom ten okres może się skracać.

East Mushrooms jest firmą zrzeszającą producentów, którzy od wielu lat zajmują się uprawą pieczarek, więc nowoczesne rozwiązania oraz stałe podnoszenie standardów są częścią jej codziennego funkcjonowania.

Dzięki uzyskanej dotacji mieliśmy szansę zainwestować w fotowoltaikę. Wsparcie finansowe przy realizacji tego rodzaju projektu, to niewątpliwie główny czynnik motywujący rozpoczęcie działań w tym zakresie. W perspektywie czasu pozwoli to na redukcję kosztów energii elektrycznej, co jest bardzo istotne z punktu widzenia prowadzonego biznesu. Ponadto, własna fabryka energii to krok do poprawy warunków środowiskowych. W branży spożywczej bardzo ważne są aspekty ekologiczne, dlatego uwzględnianie działań na rzecz poprawy klimatu to również kluczowy element dla dalszego, zrównoważonego rozwoju firmy.mówi Krzysztof Szewczuk, właściciel East Mushrooms.

Realizacja prowadzona przez Alians OZE obejmowała kompleksowe doradztwo na podstawie analizy profilu zużycia energii i dopasowania jej tak, aby odpowiadała na indywidualne potrzeby Klienta. Prawidłowo wdrożony projekt, który uwzględnia wszystkie aspekty techniczne lokalizacji to długoterminowa i opłacalna inwestycja, która w przyszłości zaprocentuje.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, tak aby wykonany projekt odpowiadał na jego potrzeby, niezależnie czy chodzi o przedsiębiorców, czy osoby prywatne. Efektem współpracy z East Mushrooms jest instalacja o mocy 50 kWp. Zwrot z inwestycji przewidziany jest za około 5 lat, ale biorąc pod uwagę rosnące ceny za energię elektryczną oraz uwzględniając uzyskaną dotację, ten czas może być znacznie krótszy.podkreśla Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE

Z East Mushrooms planowane są także dalsze działania przy innych realizacjach, ponieważ klient zauważa potrzebę zmian i chce wykorzystać w pełni potencjał odnawialnych źródeł energii, które w perspektywie kilku lat się zwrócą i zaczną przynosić korzyści w postaci oszczędności.

Wraz z Alians OZE omówiliśmy pozytywne aspekty, które wynikają z wykorzystania paneli fotowoltaicznych. Dlatego wdrażanie tej technologii będzie kontynuowane przy innych projektach, w tym wśród pozostałych partnerów biznesowych. Oprócz oszczędności
w rachunkach za energię elektryczną, takie rozwiązania wpływają również bezsprzecznie na korzystny wizerunek firmy.
dodaje Krzysztof Szewczuk, właściciel East Mushrooms

Warto również zaznaczyć, że rozwiązania oparte na fotowoltaice przyczyniająsię do ograniczenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery – moduły PV nie potrzebują do produkcji energii surowców w postaci paliw kopalnych, np. węgla, więc nie emitują CO2. Energia wytwarzana jest tylko pod wpływem światła słonecznego, dlatego prąd produkowany z ogniw PV jest nazywany czystą energią elektryczną. Stąd oprócz oczywistych korzyści finansowych, które zapewnia fotowoltaika, wpływa ona także na status firmy. Umiejętne zarządzanie swoimi zasobami i świadome działanie na rzecz poprawy stanu środowiska to budowanie pozytywnego wizerunku na tle innych przedsiębiorców.

Dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Dla domu

Fotowoltaika dla domu

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy