Alians OZE zawarła umowę na współpracę z FoxESS, światowym liderem w produkcji falowników i rozwiązań do magazynowania energii. Dzięki współpracy, Alians OZE do swojej oferty włącza sprzęt najlepszej jakości, który stanowi „serce” instalacji  fotowoltaicznych.

Partnerskie firmy od lat działają na rynku fotowoltaicznym. Od 1 czerwca br. wzajemnie się wspierają w działaniach sprzedażowych. FoxESS dostarcza dla Alians OZE tzw. „serca” instalacji fotowoltaicznych czyli falowniki fotowoltaiczne. Współpraca obejmuje włączenie produktów FoxESS do oferty Alians OZE z możliwością rozbudowywania z czasem zasobu produktów o nowe elementy, takie jak m.in. magazyny energii, czy nowe produkty związane z elektromobilnością.

Źródła współpracy

Jest to bardzo obiecujący początek współpracy z Alians OZE. Dużo słyszałem o tej firmie jako o bardzo aktywnej spółce na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Podziwiam za tempo rozwoju i możliwości sprzedaży. Jest to nasz pierwszy wspólny projekt. Bardzo się cieszymy, że ta współpraca polegająca na wspólnym promowaniu i sprzedawaniu falowników rozpoczyna się właśnie teraz, kiedy rynek PV jest już dojrzały. Jest to doskonały moment, aby pojawić się z nowym, dobrym produktem oraz z równie dobrym partnerem.” – komentuje Tomasz Walczyk, Country Manager FoxESS Polska.

 

FoxESS jest częścią konglomeratu renomowanych i uznanych firm, których głównym udziałowcem jest Tsingshan Group, chińska spółka z listy Fortune Global 500 i największy producent stali nierdzewnej na świecie. Zatrudnia ponad 56 000 pracowników, a roczne przychody ze sprzedaży w 2019 r. wyniosły 37,6 mld USD. Obecnie Tsingshan Group planuje ekspansję w dziedzinie transformacji energetycznej, czego wyrazem jest powołanie firmy – FoxESS. Właśnie otwarta została nowa linia produkcyjna, która umożliwi firmie osiągniecie pozycji jednego z największych producentów falowników fotowoltaicznym na rynku światowym z łączną produkcją sięgającą 11 GW. Obecnie Chiny dominują w produkcji falowników, czy komponentów fotowoltaicznych. Jest to powiązane z dużym kapitałem, dużymi mocami produkcyjnymi oraz szybką realizacją zamówień.

Do tej pory Alians OZE podejmowała współpracę z kilkoma producentami falowników na zasadzie zakupu sprzętu. „Tym razem weszliśmy w bezpośrednią współpracę z jednym z czołowych producentów falowników i dzięki temu będziemy w stanie zapewnić naszym klientom jakościowy produkt w atrakcyjnych cenach, a oferta Alians OZE będzie zyskiwała większe uznanie. Argumentem, który zdecydowanie zachęcił nas do tej współpracy jest wysoka klasa i jakość produktu, tj. m.in. 12 lat gwarancji, czy serwis w Polsce. W naszej ofercie będą także inne falowniki, gdyż to klienci decydują ostatecznie o zakupie produktu. Jednak analizując ofertę rynkową, warunki gwarancji oraz serwisu rozwiązań FoxESS wierzymy, że będzie to wiodące rozwiązanie w naszej ofercie.”podkreśla Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.

Dlaczego produkty FoxESS są konkurencyjne? Przede wszystkim wymieniana jest najdłuższa, standardowa 12-letnia gwarancja. Okres gwarancyjny determinowany jest jakością, zarówno wykonania produktu, jak i serwisu na terenie Polski, który pozwala nie tylko rozwiązywać problemy techniczne, ale również zajmuje się całym etapem procesów związanych z reklamacją.  .” W samej Polsce FoxESS planuje w tym roku dostarczyć 300 MW mocy w falownikach fotowoltaicznych. „Liczymy, że Alians OZE osiągnie znaczący procent tego rynku i dostawy rocznej – co kalkulując wyniesie z pewnością ponad 15%.” – dodaje Walczyk.

Wartościowa współpraca

A jakie wartości niesie Alians OZE swojemu nowemu partnerowi? Jak podsumował Tomasz Walczyk:

  „Korzyści z tej współpracy jest wiele. Alians OZE to wyrobiona i znana marka na rynku, szeroko wybierana przez klientów. Fakt ten, z pewnością wpłynie na zwiększenie naszej sprzedaży, przy tym budując trwały wizerunek i umacniając tym samym wartość firmy. W tym układzie korzyści są znaczne i to obustronne. My zyskujemy dobrego partnera, który jest dynamiczny i mocny na rynku, a Alians OZE zdobywa przewagę konkurencyjną dzięki naszym produktom. Dlatego też, współpraca podjęta jest bezterminowo. Chcemy wspierać się przez najbliższe kilka lat na polskim i wciąż zmieniającym się rynku OZE. Liczymy na owocną współpracę.”

 

Dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Dla domu

Fotowoltaika dla domu

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy