Branża OZE po raz kolejny pokazuje, że potrafi łączyć siły na rzecz zwiększenia produkcji tańszej i zdrowszej energii. Firma Alians OZE, jeden z liderów instalacji fotowoltaicznych w Polsce właśnie zawarła umowę partnerską z Ariston, międzynarodową marką produkującą pompy ciepła.

 Obie firmy znają się nie od dziś. W ofercie Alians OZE już wcześniej były dostępne pompy ciepła marki Ariston. Podpisanie umowy partnerskiej wpłynie na dynamiczny rozwój dotychczasowej współpracy.

– Będziemy wspierać się produktowo, sprzedażowo oraz wizerunkowo. Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła to idealne połączenie w ekonomicznym i ekologicznym domu czy firmie. Przedstawiciele Alians są w stanie zaproponować zarówno instalację PV jak i pompę Ariston. Natomiast Ariston w ramach swojej oferty pomp ciepła będzie miał dla swoich klientów komplementarny produkt, czyli instalację fotowoltaiczną – informuje Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.

A jakie korzyści z tej współpracy widzi Ariston?

– Dzięki połączeniu wspólnych kompetencji będziemy mogli zaproponować naszym Klientom kompleksową ofertę na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach budowanie wizerunku firmy dbającej o komfort w sposób odpowiedzialny jest bardzo istotne, czego potwierdzeniem jest nasze motto „comfort always on” – mówi Jacek Pluciński Sales Senior Manager Residential w Ariston.

Eksperci od kilku lat przekonują, że połączenie gruntowych i powietrznych pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną to wręcz idealne rozwiązanie. Tym bardziej, że od 2016 r. tzw. prosumenci mogą odbierać nagromadzoną latem energię z paneli słonecznych do zasilenia pompy ciepła zimą, gdy jest ona najbardziej potrzebna.

Korzyści fotowoltaiki i pompy ciepła

Coraz więcej osób stawia na połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, która produkuje darmowy prąd z energii słońca. Takie rozwiązanie zaspakaja zapotrzebowanie na ogrzanie wnętrza domu oraz wody użytkowej, ale i na energię elektryczną. Pompa ciepła z fotowoltaiką przynosi wymierne korzyści nie tylko w sezonie grzewczym, ale i w pozostałych miesiącach roku, ponieważ latem pompa ciepła zasilana energią wyprodukowaną przez panele PV może pracować na potrzeby podgrzania wody użytkowej oraz skutecznie chłodzić pomieszczenia w upalne dni. Dzięki temu zapewniamy sobie komfortową temperaturę w domu praktycznie przez cały rok, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

Oprócz zdrowej dla środowiska energii, zasilenie pomp ciepła prądem wyprodukowanym z fotowoltaiki ma także wymierne efekty ekonomiczny dla konsumentów. Pompa ciepła do swojego funkcjonowania potrzebuje energii elektrycznej. Koszty energii z sieci to ok. 600 – 700 zł/MWh. Koszt z instalacji PV jest „darmowy”. Do tego energia pochodząca z sieci w ponad 70% jest wytworzona z węgla, a energia z instalacji PV jest zielona. A więc korzystanie z pompy ciepła zasilanej energią słoneczną, to w pełni ekologiczne i atrakcyjne ekonomiczne rozwiązanie.

Dla biznesu

Fotowoltaika dla firm

Dla domu

Fotowoltaika dla domu

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy